Szanowni Państwo,
mamy zaszczyt zaprosić Państwa na XVI sympozjum naukowe z cyklu „Energoelektronika w Nauce i Dydaktyce”. Sympozjum ENiD organizowane jest przez różne ośrodki akademickie w Polsce, a po trzynastu latach ponownie gościć będzie na Politechnice Poznańskiej, w dniach od 11 do 13 maja 2017 r.
Sympozjum odbędzie się pod patronatem JM Rektora Politechniki Poznańskiej, a organizatorami Sympozjum są Polskie Towarzystwo Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej – Oddział w Poznaniu, Instytut Automatyki i Inżynierii Informatycznej oraz Instytut Elektrotechniki i Elektroniki Przemysłowej naszej Uczelni.
Sympozjum, zainicjowane w roku 1995 przez prof. Henryka Tunię, w swym zamyśle ma być forum koleżeńskiej wymiany wiedzy i doświadczeń przedstawicieli ośrodków akademickich i naukowych w zakresie dydaktyki oraz trendów badawczych w obszarze energoelektroniki i napędów elektrycznych. Aby pozostał ślad po tej dyskusji, chcielibyśmy wzorem ubiegłorocznego Sympozjum, przygotować zbiór krótkich referatów i komunikatów konferencyjnych, ujmujących najważniejsze zagadnienia i zebranych w zwartej formie materiałów konferencyjnych
Kontynuując wymianę doświadczeń w zakresie dydaktyki, rozpoczętą na Politechnikach Świętokrzyskiej (w roku 2015) i Śląskiej (w roku ubiegłym), planujemy zorganizowanie dedykowanej tym zagadnieniom sesji. Zachęcamy kolegów do zaprezentowania swoich najnowszych osiągnięć w zakresie dydaktyki związanej z tematyką energoelektroniki i napędu elektrycznego. Poprosimy też w osobnym komunikacie o podanie informacji na temat przedmiotów związanych z tą tematyką, prowadzonych na poszczególnych uczelniach. Dla usprawnienia przebiegu tej sesji planujemy wcześniejsze zebranie niezbędnych danych i przedstawienie ich w syntetycznej postaci przez moderatora dyskusji.
Planujemy też zorganizowanie „sesji przemysłowej”, dlatego prosimy kolegów o przedstawienie swoich ciekawych osiągnięć na forum współpracy naukowej z partnerami przemysłowymi.
Dobrą tradycją sympozjów ENiD jest także dyskusja na tematy związane z organizacją uczelni i procesów awansów naukowych. Tematyka ta istotnie włącza się w tocząca się debatę o reformowaniu szkolnictwa wyższego. W trakcie Sympozjum planujemy dyskusję z udziałem członków Centralnej Komisji oraz zespołów programowych ds. reformy szkolnictwa wyższego.
W trakcie XVI sympozjum ENiD nie zabraknie czasu na swobodne, koleżeńskie spotkania. Sprzyjać temu będzie malowniczo położony nad jeziorem Kierskim ośrodek konferencyjny Edison w Baranowie.
Zapraszamy serdecznie do udziału i liczymy na Państwa obecność.