Polskie Towarzystwo Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej
Aktualności
Ostatnie pożegnanie Ś. P. prof. Barbary Ślusarek
22 luty 2021
0

Z wielkim żalem i głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o nagłym odejściu

Ś.P. prof. dr hab. inż. Barbary Ślusarek.

Nasza Koleżanka była wyjątkową postacią i wybitną osobowością, którą charakteryzowała rozległa i głęboka wiedza, olbrzymie doświadczenie naukowo – przemysłowe, a nade wszystko gotowość do współpracy i otwartość na budowę międzyśrodowiskowych zespołów badawczych, w których odnajdywali się zarówno doświadczeni uczeni, jak i młodzi pracownicy nauki.

To, czego będzie nam jednak najbardziej brakowało, to Jej ciepła, promiennego uśmiechu i niemającej granic życzliwości którą okazywała osobom z bliższego i dalszego otoczenia, współpracującym z Nią na co dzień, ale też tym, którzy szukali wsparcia i pomocy oraz pragnęli skorzystać z Jej doświadczenia i mądrości.

Szczególnie wielki wkład wniosła w działalność i rozwój Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej poprzez aktywne pełnienie funkcji, zaangażowanie w przedsięwzięcia PTETiS oraz organizację lub współorganizację ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji.

To, co budzi nasz podziw i najwyższe uznanie to niezłomność Jej postaw i poglądów, wierność wartościom etycznym i moralnym oraz niezachwiana wiara w lepsze jutro.

Droga Barbaro, pozostaniesz w naszej pamięci, ale nade wszystko – pozostaniesz na zawsze w naszych sercach.

Pogrzeb Pani Profesor odbędzie się w piątek, 26 lutego – o godz. 10 Msza w Kościele św. Anny przy placu Zamkowym, o godz. 11.15 uroczystość na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim.

W uroczystości pogrzebowej będzie uczestniczyła delegacja Zarządu Głównego z moją osobą. Proszę Koleżanki i Kolegów, którzy dysponują taką możliwością, o dołączenie do naszej grupy w Kościele lub na cmentarzu.

Przewodniczący PTETiS

prof. dr hab. inż. Krzysztof Kluszczyński.